Ochotnicza Straż Pożarna w Stężycy została założona w 1923 roku. Od tego czasu jednostka nieustannie się rozwija. Zaangażowanie strażaków sprawiło, że dzisiaj jesteśmy w czołówce Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie kartuskim pod względem wyposażenia i sprawności.

Wszyscy nasi strażacy uczestniczący czynnie w akcjach ratowniczo-gaśniczych posiadają wszelkie wymagane badania i przeszkolenia. Większość ratowników posiada również kursy specjalistyczne: kurs ratownictwa technicznego (RT) i kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP).

Sprzęt jakim dysponujemy to nowoczesna technologia pozwalająca sprawnie ratować ludzkie życie i mienie. Naszym oczkiem w głowie jest ciężki samochód gaśniczy z napędem 4x4 z 2012 roku oraz sprzęt do ratownictwa drogowego marki LUCAS z 2016 roku (więcej w zakładce wyposażenie).

Zarząd OSP Stężyca

Prezes - Andrzej Trun
Z-ca prezesa - Stanisław Gruba
Naczelnik - Artur Piechowski
Z-ca naczelnika - Robert Skwierawski
Sekretarz - Leon Jereczek
Skarbnik - Andrzej Chistowski
Gospodarz - Julia Gruba
Członek - Michał Węsierski
Członek - Michał Stefanowski

Komisja Rewizyjna OSP Stężyca

Przewodniczący - Jan Cichosz
Członek - Witold Cichosz
Członek - Jan Łącki

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.